ZİHNİ ŞAHİN DÖNEMİNDE 42. ARAÇ ALINDI

27.02.2015

Bafra Belediyesi, Başkan Zihni Şahin döneminde 2009 yılından bugüne kadar 41 araç ve iş makinesini filosunu katmıştı. Yeni aldığı cenaze nakil aracı ile bu sayıyı 42 araca çıkarmış oldu.


Başkan Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: İş makinesi ve araç alımlarına çok önem verdik. Eski araçların bakım ve onarım giderleri yüksekti. Bu durum hem masrafa hem de işlerin aksamasına neden oluyordu. Ayrıca araç kiralamalarda yapılıyordu. Aldığımız araç ve iş makineleri bu sıkıntıları büyük oranda ortadan kaldırdık. Bununla birlikte yeni bütün şehir yasası hizmet alanımız genişledi. Köy ve beldelerimiz yeni mahallelerimiz oldu. Tekrar araç ve iş makinesi ihtiyacı doğdu. Şimdi ilk etapta cenaze nakil aracını belediyemize kazandırdık. Aldığımız bu yeni aracımız Ford transit marka olup 4 cenaze taşıma kapasiteli, siren ve ses sistemlidir. Cenaze nakil aracımızın cenaze bölümü soğutma özelliklidir. Bu uzun mesafeli cenaze nakillerinde yaşanan bazı problemleri ortadan kaldıracaktır.

 

BAŞKAN ŞAHİN: HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLİYOR VE TEŞEKKÜR EDİYORUM

 

Başkan Şahin açıklamalarına şöyle devam etti. İlerleyen zamanlarda iş makinesi ve araç alımlarına da devam edeceğiz.  Ayrıca doğal gaz nedeniyle yollarımızda büyük bozulmalar oldu. Hemşerilerim çok zahmet çekti. Geçtiğimiz yaz bütün şehir yasası ile oluşan gelir kayıplarımız nedeniyle çok fazla asfalt yapamadık. Halkımızın yaşadığı sıkıntılar nedeniyle özür diliyorum. İnşallah bu yaz yollarımız önceliğimiz olacak. Daha fazla asfalt, yama ve kaldırım yapacağız. Hemşerilerimin gösterdiği sabır ve anlayışa çok teşekkür ederim.


Okunma Sayısı : 1932

Resimler

ZİHNİ ŞAHİN DÖNEMİNDE 42. ARAÇ ALINDI
ZİHNİ ŞAHİN DÖNEMİNDE 42. ARAÇ ALINDI

Dosyalar