OTO PARKLARIMIZ HİZMETE GİRİYOR

05.03.2015

Bafra Belediyesi trafik sorununu azaltmak için kapalı ve açık oto parkları hizmete soktu Otoparklarda ki hizmetler belediye bünyesinde kurulan İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tarafından verilecek. Konuyla ilgili olarak son yapılan Belediye Meclis Toplantısı’nda da konu karara bağlandı.


Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yeni uygulama ile ilgili açıklayıcı bilgiler vererek şunları söyledi: “5393 sayılı belediye kanunu 71. maddesi ve 18. maddesi gereğince yeni bir uygulamaya geçtik. Nüfus yoğunluğumuz, ilçemizde ki araç sayımız, yeni mahallelerimiz olan köylerimizle bağlantılarımız nedeniyle insan ve araç trafiği açısından önemli sorunlar yaşanmaktaydı. İlk etapta yeni kurulan müdürlüğümüz bünyesinde Kızılırmak Mahallesi Kurtoğlu Sokakta açık oto park, Kızılırmak Mahallesi’nde bulunan pazar yeri içinde ki açık oto park, Yeni Kent Meydanımız altında ki kapalı oto parkımız bulunacak ve halkımıza hizmet verecektir. Buralarda gerekli çalışmalar yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda daha başka oto parkları da devreye sokacağız. Bünyemizde ki parklarda hem çok daha ekonomik olacak hem de araçlar daha güvenli olarak kalacaktır. Bu çalışma ile ilçe trafiğimizin biraz olsun rahatlamasını istiyoruz. İlk uygulamalar sırasında halkımızın, araç sahiplerinin ve esnaflarımızın olumlu görüşlerini aldık. Bundan dolayı mutluyuz. İnşallah trafiğimiz biraz daha rahatlayacaktır.”

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: “Mülkiyeti belediyemize ait olan çeşitli park, bahçe, turistik tesisler gibi işletmeler bulunmaktadır. Bunlarda işletme ve iştirakler müdürlüğümüzün hizmet alanı içerisindedir. Bunların bir kısmının ihalesi devam etmektedir. İhalesi devam eden işletmeler bu uygulamamızın dışındadır.“ Dedi.


Okunma Sayısı : 1525

Resimler

OTO PARKLARIMIZ HİZMETE GİRİYOR
OTO PARKLARIMIZ HİZMETE GİRİYOR
OTO PARKLARIMIZ HİZMETE GİRİYOR
OTO PARKLARIMIZ HİZMETE GİRİYOR

Dosyalar