ZİHNİ ŞAHİN: ÇANAKKALE ÇAĞLARA HÜKMEDEN BİR ZAFERDİR

17.03.2015

Belediye Başkanımız Sn. Zihni Şahin, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Başkan Şahin mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Çanakkale Zaferi milletimizin cesaretinin, kahramanlığının, fedakârlığının ve vatanseverliğinin önünde tüm dünyanın saygıyla eğildiği ve tarihimize altın harflerle kazınmış destansı bir zaferdir. Çanakkale Zaferi aynı zamanda yeni kurulacak Türk devletinin de temellerinin atıldığı bir zafer olmuştur.

 

Çanakkale Zaferi yokluklar ve sıkıntılar içerisindeki milletimizin o çağın en güçlü devlet ve silahlarına karşı dayanışma ve mücadelesinin gerçek bir destanıdır. Bu destanın her safhasında insanlık onuru vardır. Çanakkale,  Mehmetçiklerimizin girdiği çatışmada yaralanan düşman askerini canını tehlikeye atarak, sırtına alıp düşman siperlerine kadar götürme cesaretini gösterdiği ve düşmanın her bir rütbesindeki askerini kendisine hayran bırakacak kadar ulvi bir davranış gösterdiği bir zaferdir. Mehmetçiklerimiz, Çanakkale Savaşı’nın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

Çanakkale’de binlerce Mehmetçiğimiz şehadet mertebesine ulaşmıştır. Çanakkale’de her yaşta vatansever insanımız istekli olarak savaşmış, hanımlarımız cephedekiler için çorap yapmış, mermi imalatında bile çalışmışlardır. Kısaca vatanın her bir ferdi kendisine yönelen bu vahşi akına elbirliğiyle dur demesini bilmiştir. Bu cephenin kahramanları, vatanın her bir yerinden Çanakkale’ye koşarken, asla geri dönmeyi düşünmemişler.

 

Çanakkale Deniz Zaferi, Mustafa Kemal Atatürk, 57. Alay, Seyit Onbaşı, Nusret Mayın Gemisi, Kınalı Ali ve cephede ki beşyüzbin Mehmetçiğimiz ile çağlara hükmeden bir zafer olmuştur. Bu zaferin ve ruhunun nesiller boyunca aktarılması gerektiğine inanıyorum.

 

Bu duygu ve düşünceler içinde başta Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılını kutluyorum.”


Okunma Sayısı : 1308

Resimler

ZİHNİ ŞAHİN: ÇANAKKALE ÇAĞLARA HÜKMEDEN BİR ZAFERDİR

Dosyalar