BELEDİYEMİZ ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE ZAFERİ KİTAPÇIĞI DAĞITTI

18.03.2015

Bafra Belediyesi Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılı ve Şehitleri Anma Günü anısına Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı kitapçık ilçemizde bulunan okullarda öğrencilere dağıtıldı.


Kitapçıkta Çanakkale Savaşı, savaşın nedenleri, Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı, 57. Alay’ın kahramanlıkları ve önemi, Nusret Mayın Gemisi hakkında bilgiler ve savaşa yaptığı etki,  Kınalı Ali’nin hikâyesi ve annesinin yazdığı mektup,  Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri’ne isimli şiiri, Çanakkale Türküsü ve hikâyesi, Çanakkale Zaferi’nde verdiğimiz kayıplar, mehmetçiğimizin savaş sırasında ki yemek listesi yer almaktadır.

 

Kitapçık öğrenciler tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Başkan Şahin, konuyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemizin her yerinde ve ilçemizde çok anlamlı programlar yapılmaktadır. Kaymakamlığımız, okullarımız, şehit aileleri ve gaziler derneklerimiz, halkımız ile belediyemiz çok kapsamlı programlar ve etkinlikler yapmışlardır. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla andık. Dualar yolladık. Bafra Belediyesi olarak Çanakkale ruhunu yeni nesillerimize bir kez daha anlatmak bakımından bir kitapçık hazırladık ve öğrencilerimize dağıttık. Yapılan her program ve çalışma Çanakkale ruhunun nesilden nesillere aktarılmasına katkı yapacaktır. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet, saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize en içten saygılarımı sunuyorum.


Okunma Sayısı : 1389

Resimler

BELEDİYEMİZ ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE ZAFERİ KİTAPÇIĞI DAĞITTI
BELEDİYEMİZ ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE ZAFERİ KİTAPÇIĞI DAĞITTI

Dosyalar