BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

07.04.2015

Bafra Belediye Meclisi Nisan Ayı toplantısını gerçekleştirdi.


Bafra Belediyesi Ali Kale Turistik Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantının gündemi şu maddelerden oluştu:

 

1-Bafra Belediye Meclisi’nin 07.04.2015 tarihli olağan Nisan toplantısına ait gündemin oylanması.

2-İmar Komisyonu Raporu'nun görüşülmesi.

3-Belediye Encümeni 3 üyesinin seçimi.

4-Plan ve Bütçe, İmar ve Tarife Komisyonlarının seçimi.

5-Belediye Başkanlığı’na ait Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi.

6-Gelen evrak ve dilekçelerin görüşülmesi.

 

Bafra Belediye Meclisi’nin 04.03.2015 tarih ve 17 sayılı Meclis Kararı ile görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edilen Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 09.02.2015 tarih ve 4 sayılı yazısı ve Belediye Meclisimizin 04.03.2015 tarih ve 18 sayılı Meclis Kararı ile görüşülmek üzere imar komisyonuna havale edilen 04.03.2015 tarihli yazılı önerge birlikte incelendi.

 

İlgi yazıda ilçemiz sınırları içerisinde bulunan isimsiz parklara isim verilmesi, yazılı önergede ise belediyemiz çalışanı merhum Çetin Ertuğrul DERECİ’nin isminin Eski Şube caddesine verilmesi talep edilmekte idi.

 

Sokak ismi değişikliği ile ilgili talep komisyon tarafından uygun görülmemekle birlikte ismin bir park alanına verilmesi uygun görüldü.

 

Bu doğrultuda Çetin Ertuğrul Dereci’nin isminin İshaklı Mahallesi Asri Mezarlık önü ilçe girişinde bulunan peyzaj alanına verilmesi kararı alındı.  Yapılan oylamada parkın adı oy birliği ile “Çetin Ertuğrul Dereci Parkı” oldu.

 

Diğer yandan, Belediye Meclisi İmar Komisyonu tarafından ismi olmayan parklara da şehit isimleri oy birliği ile verildi.

 

 

Bahçeler Mahallesi Cami Sokak’ta ki parka Şehit Satılmış Şahin Parkı, Fatih Mahallesi Şehit Muammer Önder 2. Sokak’ta ki parka Şehit Hüseyin Yavuz Parkı, Fatih Mahallesi Mustafa Fidan Sokak’ta ki parka Şehit Mustafa Fidan Parkı, Fevzi Çakmak Mahallesi Yengeç Sokak’ta ki parka Şehit İsa Kurt Parkı, Gazipaşa Mahallesi Park Caddesi’nde ki parka Şehit Adem Yıldız Parkı, Tabakhane Mahallesi Mehmet Akif Ersoy 2. Sokak’ta ki parka ise Şehit Asteğmen Fatih Bayburt Parkı ismi verildi.

 

Belediye Meclisi’nin bugünkü gündem maddeleri arasında yer alan Belediye Encümeni 3 üyesinin seçim sonucunda da Tevfik Türken, Ömer Çapoğlu ve Ramazan Çotur Belediye Encümeni olarak seçildiler.

 

Daha sonra Plan ve Bütçe Komisyonu’na üye seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Murat Bolat, Ali Kale, Ali Kaplan Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi oldu.

 

İmar Komisyonuna ise H. Yavuz Ataseven, E. Sabri Şahin, Soner Taş seçilirken, Tarife  Komisyonu’na ise Hatice Şeker, Ümit Sezgin ve Erol Esen seçildi.

 

Seçimlerin ardından Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Başkanlığı’na ait Faaliyet Raporunu okudu.

Başkan Şahin Faaliyet Raporu konuşmasında şunları söyledi:

 

“Değerli meclis üyesi arkadaşlarım,

Saygıdeğer basın mensupları.

 

İnsanlarımıza hizmet etmek ve ilçemizin problemlerini çözmek için göreve geldiğimiz günden bu yana meclisimizle birlikte büyük bir gayret içerisinde olduk. Bu birlikteliğin olumlu sonuçlarını görmekten mutluluk duyuyorum. Bu olumlu çalışmaları daha ileriye hep beraber taşıyacağımıza inanıyorum.

 

01.01.2014 / 31.12.2014 tarihleri arasında tüm birimlerimiz misyonumuz ve temel amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda 5393 sayılı belediye kanununa göre çalışmalarını yürütmüşlerdir.

Elinizde bulunan faaliyet raporu kitabında görüleceği gibi bütçe uygulamaları sonuçlar tablosunda 2014 yılının:

Gelir kalemlerimizin toplamı,

Gider kalemlerimizin toplamı

Bütçe gelir gider farkımız ile

2014 yılında gelir – gider karşılama oranımız yer almaktadır.

Aynı tarihler arasındaki faaliyet sonuçları tablosu ve giderlerin sınıflandırılma tabloları ile birlikte her birimimize ait giderlerin ekonomik sınıflandırılması tabloları da faaliyet raporu kitabımızın içinde yer almaktadır.

 

2014 YILI İÇERİSİNDE:

Alparslan Türkeş Parkı Yenileme Projesi tamamlanmıştır.

Doğalgaz çalışmalarında koordinasyon sağlanmış ve bu çalışmalarla birlikte asfalt, kaldırım ve yama çalışmaları yapılmıştır.

Sosyal Belediyecilik kapsamında ailelerimize, öğrencilerimize ve asker ailelerimize nakdi ve ayni katkılar sağlanmıştır.

Sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenlenmiş, düzenlenmiş olanlara destek verilmiştir.

Çevreye duyarlı belediyecilik anlayışı içinde ilçemizin çeşitli yerlerinde bitkilendirme ve çiçeklendirme çalışmaları yapılmıştır.

Yeni Mezarlık yerimiz belirlemiş ve mevcut mezarlığımızda yeni yerler oluşturulmuş, kapsamlı bakım ve onarım çalışmaları yapılmıştır.

Yeni imar yolları açılmış, kavşak düzenlemeleri ve trafik işaretlemeleri ile yön levhaları yapılmıştır.

Büyükşehir belediyemiz ile koordineli çalışmalar yürütülmüştür.

Belediyemizin ilgili birimleri ve müdürlükleri rutin hizmetlerimizin yanında üretken bir belediyecilik anlayışını yürütmüştür.

2014 yılı içerisinde meclisimiz, birim müdürlerimiz ve personellerimizle birlikte ilçemize ve insanlarımıza çok önemli hizmetler sunulmuştur.

Birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz bu çalışmalar için her birinize teşekkür ediyorum. Ciddi emek isteyen bu çalışmaların oluşmasında katkılarınız için tebrik ve takdirlerimi bildiriyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

Bafra Belediye Meclisi bir sonraki toplantısını 5 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleştirecek.


Okunma Sayısı : 1651

Resimler

BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BAFRA BELEDİYE MECLİSİ NİSAN AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Dosyalar