BAFRA BELEDİYESİ’NDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

08.05.2015

Bafra Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında devam eden görüşmeler sonrasında anlaşma sağlanarak Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.


Bafra Belediye binasında düzenlenen törende Belediye Başkanı Zihni Şahin ve BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Nurettin Sever sözleşmeyi imzaladı. İmza törenine eski Devlet Bakanı Ahmet Demircan, Bafra Ak Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Vatansever, Bafra Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İdris Kıran, BEM-BİR Sendikası Bafra Temsilcisi Öztürk Doğutaş ve memurlar iştirak ettiler.

 

Başkan Şahin, imzaların atılmasının ardından yaptığı konuşmada: “Yapılan hizmetlerde belediyedeki işçi, memur, birim müdürleri ve başkan yardımcılarının emeği vardır. Biz bir aileyiz. Belediyenin halkı yönettiği değil, belediyenin halkla yönetildiği örnek bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Baframızı büyük bir aile olarak görüyoruz. Bu bizi onurlandırıyor" dedi.

 

BEM-BİR Samsun Şube Başkanı Sever ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: Bafra'nın parlayan bir yıldız olduğunu, bugün artık Belediye idareciliğinin değiştiğini ve kucaklayan belediye, birleştiren belediye, kardeşliği birliği vefayı ifa eden belediye olduğunu söyledi. Sever konuşmasını şöyle tamamladı: "Şu an da Zihni Başkanımızın sergilediği durum bu. Birçok imkânsızlıklara rağmen fedakârlıklar yaparak memuruyla beraber olduğunu gösterdi ve güç birliğine girerek Bafra’ya hizmet yaptı. Her geldiğimde güzel bir Bafra görüyorum. Sendikacılığı artık diyalog yoluyla yapıyoruz. Belediyenin imkânları dâhilinde memur çalışanlarına bu imkânlar sunuluyor" dedi.

 

Anlaşmanın imzalanması memurlar arasında sevinçle karşılandı.


Okunma Sayısı : 2780

Resimler

BAFRA BELEDİYESİ’NDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI
BAFRA BELEDİYESİ’NDE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

Dosyalar