BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ

30.12.2017

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bafra ilçe Tarım Müdürlüğü ekipleri yaklaşan yılbaşı nedeniyle halkın sağlığı ile ilgili işyerlerinde denetimler yaptı.


Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile Bafra İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bağlı gıda mühendisleri ve yetkilileri pastahane ve imalathaneleri denetledi. Denetlemelerde halkın sağlığını etkileyen hijyen şartlarının kontrolü yanında kullanılan ürünlerin üretim yeri, üretim tarihi ve son kullanma tarihleri de kontrol edildi.  Yapılan denetimlerde eksiklikler tutanaklarla belirlendi.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin denetimler hakkında şu bilgileri verdi: “Halkımızın sağlığı ile yakından ilgili iş yerlerini yıl içinde değişik zaman dilimlerinde sürekli kontrol ettik. Bu kontroller bazen gece yarısı, bazen öğlen vakti, bazen de sabaha karşı oldu. Pek çoğuna bizzat katıldım. Son olarak yaklaşan yeni yıl nedeniyle denetimlerimizi daha da artırdık. Hedefimiz halkımızın sağlığını korumaktır. Bafra Belediyesi zabıta ekiplerimizle birlikte Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bafra İlçe Tarım Müdürlüğümüze bağlı gıda mühendislerimiz pastane ve imalathaneleri denetledi. Esnaflarımızın duyarlı olduklarını görmekten mutluluk duydum. Bazı ufak eksikliklerin ise tamamlanması için kısa süreler verdik. Esnaflarımıza düzenli çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.


Okunma Sayısı : 597

Resimler

BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ
BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ
BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ
BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ
BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ
BAFRA BELEDİYESİ DENETLEDİ

Dosyalar