BAŞKAN ŞAHİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İZİNDE

28.03.2018

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 milyon aileye yolladığı mektupla başlattığı “Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye” kampanyasına destek vermeye devam ediyor.


Başkan Şahin, kampanyanın başladığında 120 dönümlük alanda ağaçlandırma, mesire alanı, hobi bahçeleri projesi çalışmalarını başlatmıştı. Başkan Şahin ikinci adımı da atarak Bafra’nın Mevlana Mahallesi’nde bulunan ve Bafra Belediyesi tarafından yapılan Çocuk Oyun Parkında fidan dikimi talimatı verdi. Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrencileri bu alanda Çınar fidanı dikti. 25 Adet büyük çınar fidanlarının dikildiği etkinliğe Bafra Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Hüseyin Ayhan, Peyzaj Mimarı Vural Sarı, Mevlana Mahalle Muhtarı Servet Şengül ve okul idarecileri katıldı.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konu ile ilgili bir açıklamada bulunarak şunları söyledi: “Bafra Belediyesi olarak daha önce Alparslan Mahallemizde 4.000 m² Sedir Ormanı, İshaklı Mahallemizde 10.000 m²’lik Çam Ormanı oluşturmuştuk. İlçemizde her sene 150.000 adet mevsimlik çiçeklendirme ile bitkilendirme çalışmaları yaptık. Her yıl 1.000 adet fidan diktik. Okul ve Cami bahçelerimizde düzenlemeler yaptık. Alparslan Türkeş Parkı ve Cumhuriyet Meydanımızı tamamen yeniledik, bitkilendirdik. Çamlık Mesire alanı kurduk. Adnan Menderes Parkımızı her yönüyle restore ettik. İlçemizin çeşitli cadde ve sokaklarında fidanlar diktik. Refüj aralarında çiçeklendirmeler yaptık. Yeni parklar kurduk. Kısacası Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in izinde olduk.”

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in 23 milyon ailemize mektup yollayarak başlattığı ‘Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye’ kampanyası çok önemli bir vizyondur. Biz de Sayın Cumhurbaşkanımızın izinden gidiyoruz. Tüm çalışmalarımıza ilaveten Cumhurbaşkanımızın başlattığı bu kampanyaya 120 dönümlük alanda ki çalışmalardan sonra şimdi Mevlana Mahallemizde de fidan dikimi yaptık. Kent Ormanı çalışmalarımız devam ediyor. Belirlediğimiz daha büyük bir alanda ise ikinci kent ormanımızı da yapacağız. Bu çalışmalarımız devam edecek. 15 Yıllık Ak Parti iktidarında tüm dünyada orman alanları azalırken Türkiye’mizde artmıştır. Bu artış 33 milyon hektardır. Bu büyük ve çok önemli bir artıştır. Sadece bu yıl 300 milyon 2007 yılından bugüne kadar ise 2 milyardan fazla fidan toprakla buluşturulmuştur. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Orman ve Su Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu, hükümetimiz, Belediyelerimiz, vali ve kaymakamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, tüm kamu ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bu şekilde nice çorak arazi güzelleşmiş ve orman alanlarımız artmıştır.” Dedi.


Okunma Sayısı : 776

Resimler

BAŞKAN ŞAHİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İZİNDE
BAŞKAN ŞAHİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İZİNDE
BAŞKAN ŞAHİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İZİNDE
BAŞKAN ŞAHİN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İZİNDE

Dosyalar