MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA

26.03.2019


Yaklaşık bir aydır devam eden dış mahalle ziyaretlerinin ardından, Kızılırmak ve Altınkaya Mahallesi ile başlayan mahalle mitingleri, dün akşam ise Bahçeler Mahallesi, daha sonra Çilhane, Büyükcami ve Fatih Mahalleleri Ortak Mitingi ile devam etti. Seçim Koordinasyon Merkezi önünden saat 18.30’da hareket eden konvoy Bahçeler Mahallesi Muhtarlık önündeki meydanda büyük bir coşkuyla karşılandı.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hamit Kılıç, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Barbaros Turna, Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş miting alanındaydı.

 

Kendileri için hazırlanan Platformda yerlerini alan MHP ilçe başkanı Barbaros Turna, Ak Parti ilçe başkanı İbrahim Semiz, Bafra Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti Bafra Belediye Başkan adayı Hamit Kılıç ve Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bahçeler ve Çilhane, Büyükcami, Fatih Mahalleleri Ortak Mitinginde halka hitap etti. On ay gibi kısa bir sürede Bafra’daki tüm kesimlerin teveccühünü kazanan Başkan Kılıç, konuşmasında projelerini anlattı.

 

On aydır belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Başkan Kılıç: “Ekibimizle Bafra’mıza güzel dokunuşlar yaptık. Bazen küçük bazen büyük bir farkındalık oluşturduk. Bu yaptığımız hizmetler tabi ki sizlerin desteği ve teveccühü ile oldu. Bu hizmetlerin içerisinde özellikle şehrimizdeki trafik problemini azaltmaya yönelik olarak yaptığımız ücretsiz ve kısmi ücretli otoparklar şehrimize bir nebeze de olsa nefes aldırdı. Yeni dönemde de inşallah şehir merkezimizde trafik problemi olan bölgelerimizde bölgesel otopark alanları tespit edeceğiz ve hayata geçireceğiz. Bunun yanında taziye çadırlarımız ve yaşlı ve engellilerimizin ev bakımı, temizliği gibi park, bahçe ve çevre düzenlemeleri gibi çalışmalar ilçemize katma değer kazandırdı. Mahallelerimizde çok ciddi asfaltlamalar yaptık, doğalgazı yapılmış yolların asfaltlarını yaptık. Bu yaz da inşallah eksik kalan yerlerimizi tamamlayacağız. Devam eden kaldırım çalışmalarımızın yanı sıra dış mahallelerimizde eş zamanlı olarak beton yol yapımı, cami, okul bakımı ve çevre düzenlemelerimizi sürdürdük. Araçlarımızın hiçbirini boş bırakmadan, boşa yatırmadan 10 aydır çalışıyoruz. Bir günümüzü boşa geçirmeden çalışmayı sürdürdük, inşallah yeni dönemde de devam edeceğiz. Bu çalışmaları yürütürken beraber çalıştığımız ekibimize, meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ın ardından konuşan Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ise şunları söyledi: “Seçime çok az bir süre kaldı. 31 Martta biz yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Her zaman ifade ediyorum, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi adı üstünde yerel seçim ama şundan emin olun ki sonuçları itibarıyla baktığınızda ise tamamen yerel bir seçim. Çünkü dünyanın gözü, kulağı 31 Martta. Geriye doğru şöyle yaşadıklarımıza bir bakın. 28 Şubatlar, e-muhtıralar, darbe girişimleri, Gezi olayları, 15 Temmuz ve daha niceleri. Bizleri rahat bırakmıyorlar. Biliyorlar ki bu ülke rahat bırakıldığı zaman kat kat fazla gelişecek. Bizim en büyük değerimiz halkımız. İnşallah halkımız her zaman ki gibi en güzel cevabı verecektir.”

 

Soğuk havaya rağmen yoğun katılımın gözlendiği miting alanında konuşan Kılıç’a vatandaşlar sık sık tezahüratlarla eşlik etti.

Okunma Sayısı : 1088

Resimler

MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA
MAHALLE MİTİNGLERİNDE COŞKU DORUKTA

Dosyalar