BAŞKANIMIZIN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI

23.07.2019


Bafra Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajıdır.

Demokrasilerde basın dördüncü kuvvet olarak tanımlanır. Basının güçlü olmadığı ülkelerde demokrasiden bahsetmek mümkün değildir.

 

Cumhuriyet ile birlikte güçlenen basınımız, bugün itibariyle gelişmiş ülkelerin basını ile aynı imkânlara sahip olmamasına rağmen, onların hiç de gerisinde olmayan bir hizmet üretmektedir.

 

Türkiye medyasının her geçen gün biraz daha güçlendiğini ve ülkenin gelişmesiyle paralel bir süreç izlediğini memnuniyetle müşahede etmekteyiz. Yerel basınımız da ülke şartlarıyla paralellik arz eden bir gelişim göstermektedir.

 

Tüm Anadolu illerinde olduğu gibi Bafra’da da yerel basın büyük zorluklar içerisinde hayatiyetini sürdürmektedir. Medya kuruluşlarının sahipleri büyük özverilerde bulunarak kurumlarını ayakta tutmaya çalışırken, çalışanlar çok sevdikleri mesleklerini her türlü olumsuzluğa rağmen icra etmek için ellerinden gelen gayreti göstermektedir.

 

Kıt imkânlarla hizmet üretmeye çalışan basın mensuplarının verdiği mücadeleyi tebrik ediyorum.

 

Medyamızın her türlü kolunda çalışan bütün basın mensuplarımızın Gazeteciler ve Basın bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 1049

Resimler

BAŞKANIMIZIN 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI MESAJI.

Dosyalar