Millet Bahçesi

06.02.2020


Millet Bahçesi

Kızılırmak sedde kıyısı boyunca 4 parselden oluşan toplam 310 dekar alan üzerine millet bahçesi yapmayı planlamaktayız. Millet Bahçesi alanının hemen yanında, inşaatı devam eden Hükümet Konağı Binası ile yapılması planlanan Bafra Belediyesi Hizmet Binası gibi önemli projeler yer almaktadır.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Daha çok yeşil” anlayışı doğrultusunda başlatılan ve Bafra Belediyesi’nin de proje başlangıcından itibaren üzerinde hassasiyetle durduğu projenin açık alanı içerisinde ise; 1.145 m²’lik Çocuk Oyun Alanı, 3.352 m²’lik Çocuk Oyun Köyü Alanı, 368 m²’lik Fitness Alanı, 7.256 m²’lik Biyolojik Gölet Alanı, 850 metre uzunluğunda Bisiklet Yolu Parkuru, 1.104 metre uzunluğunda Koşu Yolu ve 920 m²’lik Güreş Meydan Alanı ve oturma alanları yapılacak.

 

Millet Bahçesinin bitişiğinde ırmak yatak kenarı boyunca oturma alanları, yürüyüş ve bisiklet yollarının yer aldığı sedde düzenlemesi yapılmıştır. Bu düzenleme projemiz ile bütünlük oluşturmakta, değerini artırmaktadır.

 

Millet Bahçesi yapılması planlanan bu alan Bafra’mızın en gözde en kıymetli alanlarından biridir. Bu proje ile Bafra’mızın sosyal alan ihtiyacının karşılanması planlanmaktadır.

Okunma Sayısı : 6031

Resimler

Millet Bahçesi
Millet Bahçesi
Millet Bahçesi
Millet Bahçesi
Millet Bahçesi
Millet Bahçesi
Millet Bahçesi
Millet Bahçesi

Dosyalar