BAŞKAN KILIÇ'TAN AZERBAYCAN'A DESTEK, ERSİN TATAR'A TEBRİK.

19.10.2020


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Belediye Meclisinin Olağan ekim Ayı toplantısı ikinci birleşimi öncesinde yaptığı konuşma ile Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan savaşa değinerek, Belediye Meclisi’nin dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olduğunu ifade etti.

Başkan Kılıç ayrıca K.K.T.C’de yapılan seçimlerin ardından Cumhurbaşkanlığına seçilen Ersin Tatar’ı da tebrik etti.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç konuşmasında; Azerbaycanlı kardeşlerimiz çok ciddi bir mücadele veriyor. İnanıyorum ki işgal altındaki bu toprakları geri alacaklar. Ermenistan işgal ettikleri yerlerden çekilmeli bölgede de Dağlık Karabağ’ın işgaliyle başlayan krize artık bir son vermelidir. Ermenistan işgal ettiği Azerbaycan topraklarını derhal terk etmesiyle bölgeye yeniden barış ve huzura kavuşacaktır. Azerbaycanlı kardeşlerimizin, Kafkas mücadelesinde olduğu gibi bu günde yanındayız. Yanlarında olmaya devam edeceğiz. Azerbaycan’ın topraklarına saldıran Ermenistan’ı şahsım ve Belediye Meclisimiz adına kınıyorum. İnşallah kardeşlerimiz içinde bulundukları Ermeni zulmünden en kısa sürede kurtulacaktır. Bizler Türkiye olarak Azeri kardeşlerimizin yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” Dedi.

 

K.K.T.C’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Başkan Kılıç: “Kıbrıs bizim için çok önemliydi. Yapılan seçimleri Ersin Tatar’ın kazanmasına hep beraber sevindik. Ülkemizin Kıbrıs üzerindeki politikalarıyla aynı düşünceye sahip olan bir duruşun kazanması bizler için de oldukça önemli. Yapılan seçimler hem Türkiye’mizin hem de Kıbrıs’ın menfaatine uygun olarak sonuçlandı. Cumhurbaşkanlığına seçilen Sayın Ersin Tatar’ı tebrik ediyorum. Türkiye, Kıbrıs Türk halkının her türlü hakkını korunması için gereken desteği vermeye devam edecektir.” Şeklinde konuştu.

 

Daha sonra Bafra Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısı 2.oturumunun gündemine geçildi.

 

Gündem şu maddelerden oluştu.

1-Bafra Belediye Meclisi’nin 19.10.2020 tarihli Olağan Ekim toplantısının 2. birleşimine ait gündemin oylanması,

2-Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu'nun görüşülmesi,

3-Tarife Komisyonu Raporu'nun Görüşülmesi.

Okunma Sayısı : 1215

Resimler

Dosyalar