BAFRA'DA KORONA VİRÜS DENETİMİ

12.11.2020


Bafra’da korona virüs denetimleri kapsamında Hayat Eve Sığar HES) kodu kontrolü yapılarak; vatandaşlar maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarıldı.

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda ilçede yapılan korona virüs denetimlerine katıldı.

 

Denetimlerde, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fatih Özer, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın’da hazır bulundu.

 

Büyük Pazaryeri başta olmak üzere,  ilçenin muhtelif yerlerinde vatandaşlara ve esnafa fiziksel mesafe ile maske konusunda uyarılarda bulunuldu.

 

Pazar yerinde polis ve sağlık ekiplerince HES kodu takibi ve ateş ölçümü yapıldı.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Dünya genelinde yeniden artış gösteren koronaviüs salgınına karşı, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda ilçemizdeki denetimlerimizi ve uyarılarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu günde Kaymakamımız Sayın Cevdet Ertürkmen ile birlikte büyük Pazar yeri ve ilçemizde yoğunluk yaşanılan farklı noktalarda vatandaşlarımızı salgına karşı bir kez daha uyararak; maske, mesafe ve hijyen konusundaki hassasiyetimizi dile getirdik.” Dedi.

Okunma Sayısı : 1208

Dosyalar