BAFRA BELEDİYESİ FARKINDALIK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

05.03.2021


Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınında tüm yaş gruplarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar ve uygulamalar ile dikkat çeken Bafra Belediyesi, şimdi de “Başkan Amca ile Küçük Kahramanlar İş Başında” kitapçığı ile gündemde.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, çocuklarda koronavirüs salgınında farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan kitapçığın 30 Ağustos İlkokulundaki dağıtımında yer aldı.

 

Çizgi roman şeklindeki kitapçıkta, Başkan Kılıç’ın eşliğinde Küçük kahramanların Bafra’da korana virüse karşı yapılaması gerekenler konu edilirken; maske, mesafe ve temizliğin altı çiziliyor.

 

Bafra Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü tarafından Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Pandemi sürecinde farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan “Başkan Amca ile Küçük Kahramanlar İş Başında” kitapçığına öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç konuyla ilgili olarak gerçekleştirdiği açıklamada: "Bafra Belediyesi olarak pandeminin ilk gününden itibaren üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Salgının etkisini en aza indirmek için gerçekleştirdiğimiz rutin çalışmaların yanında, farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli çalışmalar hayata geçiriyoruz. “Başkan Amca ile Küçük Kahramanlar İş Başında” isimli kitapçıkta bunlardan bir tanesi. Bu gün dağıtımında yer aldığımız kitapçığa çocuklarımızın gösterdiği ilgi bizleri memnun etti. Bu vesile ile salgına karşı en büyük savunmamızın maske, mesafe ve temizlik olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.” Dedi.

 

Başkan Kılıç kitapçık dağıtımı sonrasında öğrencilerle öz çekim yaptı.

 

Hatırlanacağı üzere Hamit Kılıç Başkanlığındaki Bafra Belediyesi, salgınla beraber alınan tedbirler doğrultusunda evlerinden çıkamayan çocuklara gönderdiği hediyeler ve mektuplarla da gündeme gelmiş ve takdir toplamıştı.

Okunma Sayısı : 1058

Dosyalar