ONLİNE BİLGİ YARIŞMASININ BU KAFTAKİ KONUSU ÇANAKKALE ZAFERİ

25.03.2021


Bafra Belediyesi, online bilgi yarışmasının bu haftaki konusu Çanakkale Zaferi.

Genel Kültür temalı soruların yer alacağı yarışmayı katılımcılar, Youtube’dan izleyecek, kahoot.it sitesinden de soruları yanıtlayacak.

 

Yarışmada yaş sınırı olmazken, Bafra’da ikamet eden yarışmacılar değerlendirmeye tabi tutulacaklar. Etkinlik Cuma günü saat 19.00’da Bafra Belediyesi Youtube kanalından canlı yayınla izleyicilerle buluşacak.

 

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle ilk yarışmayı Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı temalı gerçekleştiren Bafra Belediyesi ikinci yarışmanın konusunu ise Çanakkale Zaferi olarak belirledi.

 

Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, Bafra Belediyesi’nin Youtube kanalından yarışmayı canlı yayında izlerken kahoot.it sitesinden ve uygulamasından sorulara cevap verecek. Sorulara doğru yanıtlar verip rakiplerini geride bırakacak 1. yarışmacıya “akıllı bileklik” 2. yarışmacıya “bluetooth kulaklık” 3. yarışmacıya “powerbank” hediye edilecek.

 

Bafra Belediyesi Youtube kanalından yayınlanan pin kodunu, kahoot.it sitesinde veya uygulamasındaki ilgili alana girdiklerinde karşılarına çıkacak ‘Nickname’ bölümüne ad ve soyadlarını yazarak yarışmaya doğrudan katılabilecek.

 

Öte yandan yarışmacılar, internet tarayıcısından 2 sekmede açtıkları sayfadan etkinliğe katılabilirken bilgisayar ortamında ilgili Youtube kanalından yayını izleyip telefonla da sorulara kahoot.it sitesinden veya uygulamasında yanıt verebilecek.

 

Hızlı ve doğru olarak cevap veren ilk 3 yarışmacı ödül almaya hak kazanacak.

 

Genel Kültür Temalı Ödüllü Online Bilgi Yarışması ile ilgili bilgiler Bafra Belediyesi resmi sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilecek.

 

 

Yarışmaya Nasıl katılırım?

 

•           Yarışma tarih ve saatinde Bafra Belediyesi Youtube kanalından canlı yayını açınız.

•           Diğer akıllı cihazınızdan kahoot.it sitesine veya uygulamasına giriniz.

•           Yarışmadan önce verilecek kodu kahoot sayfasındaki “Game Pin” kısmına giriniz.

•           Açılan Sayfada Ad ve Soyad kullanıcı adı giriniz.

•           Ödül alabilmeniz için bu alanı doğru doldurmalısınız.

Okunma Sayısı : 1187

Resimler

Dosyalar