BAŞKANIMIZIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

22.04.2021


Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Milli iradenin temsil makamı TBMM'nin açılışının 101. yıl dönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, pandemi etkisi altında da olsa artan ve yükselen bir coşku ile birlik ve beraberlik içinde kutlamaktayız.

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.

 

Bu önemli günde bir yandan bayram coşkusunu hep birlikte yaşarken bir yandan da çocuklarımıza, kendilerine emanet edilen değerleri ve emanetlerin büyüklüğünü anlatmalıyız.

 

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi konuşmalıyız.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılını coşkuyla kutladığımız bu günde, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 1347

Resimler

Dosyalar