BAFRA BELEDİYESİ KISITLAMALARI FIRSATA DÖNÜŞTÜRÜYOR

07.05.2021


Bafra Belediyesi ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Hafta içi ve hafta sonu planlı çalışmalarını yürüten Bafra Belediyesi ekipleri gerek insan yoğunluğu, gerekse araç yoğunluğunun olmadığı sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bugünlerde daha geniş kapsamlı çalışmalarını daha hızlı bir şekilde tamamlıyor.   

 

  Bafra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sürdürülen Altınkaya Mahallesi Ticaret Okulu Sokakdaki  2500 m² Kaldırım ve yol parke çalışması tamamlandı.Kısa bir süre içerisinde de ise Zübeyde hanım Caddesi'nde kaldırım, orta refüj ve aydınlatma çalışmasına başlanacak.

 

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince daha önce tamamlanan, Tabakhane Mahallesi Şıhlar 2. sokakta yol ve kaldırım parke taşı döşeme çalışmaları ise vatandaşlardan tam not aldı.

 

Bafra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekğleri ise kısıtlama sürecinde ilçenin temizliği için yoğun çaba harcıyor.Birime bağlı farklı ekğpler ilçede korona virüse karşı filyasyon çalışmalarına devam ederken, Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleriyle koordinasyonlu bir şekilde de ilçe genelinde cadde ve sokaklarda yıkama yapılıyor.

 

Öte yandan Bafra Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kendi ekip ve imkanlarınca hazırlanarak Sedde Parkına yerleştirilen kamelyalar ise büyük beğeni topladı.

 

İlçe ile özdeşleşen ve Bafra denildiğinde ilk akla gelen sembollerden biri olan Çetinkaya Köprüsü ile görsel bir bir bütünlük oluşturan kamelyalar tasarım açısından da dikkat çekiyor.

 

Kısıtlama sürecini en verimli şekilde geçirdiklerini belirten Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç “Bafra’mızı daha güzel, daha yaşanılabilir bir hale getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Okunma Sayısı : 1023

Dosyalar