ŞEHİDİMİZİ SON YOLCUĞUNA DUA'LARLA UĞURLADIK

07.06.2021


Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Yıldırım Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker (25), dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Yıldırım Harekatı'nda el yapımı patlayıcıya basarak yaralanan, akabinde sevk edildiği hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker askeri uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı'na getirildi.

 

Burada şehidin naaşı törenle karşılandı.  

 

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker için Bafra Asri Mezarlık'ta bulunan Şehitlikte cenaze töreni düzenlendi.

 

Şehidin annesi Münevver Şeker, baba Nurettin Şeker, Nişanlısı Edanur Dursun ve kardeşi gözyaşı dökerek şehidi ebediyete uğurladı. Şehidin annesinin "Ağlama' dedin oğlum ama dayanamadım" demesi yürekleri dağladı.

 

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Uzman Çavuş Samet Şeker, Bafra Asri Mezarlık’ta bulunan şehitliğe defnedildi.

 

Şehidin cenaze törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, CHP Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Neslihan Hancıoğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Bafra Kaymakam Cevdet Ertürkmen, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Diğer İlçe kaymakamları, il müdürleri, belediye başkanları, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları katıldı.

Okunma Sayısı : 1097

Dosyalar