BAFRA BELEDİYESİ BAYRAM HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI

16.07.2021


Bafra Belediyesi vatandaşların Kurban bayramını huzur içerisinde geçirebilmesi için ilçe genelinde yürüttüğü tüm hazırlıkları tamamladı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kurban bayramı öncesi yoğunluk yaşanan Canlı Hayvan Pazarı’nda alt yapı ve yol düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçedeki rutin temizlik çalışmalarını yürütmenin yanında Asri mezarlık ve Yakıntaş mezarlığında geniş çaplı temizlik gerçekleştirildi. Her iki mezarlıkta Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de çevre düzenleme çalışmalarında bulundu.

 

Bafra Belediyesi arefe günü vatandaşların mezarlık ziyaretlerini kolaylıkla yapabilmesi için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Cumhuriyet Meydanından 08.00 -17.00 arası hizmet verecek ücretsiz servislerini hayata geçirecek.

 

İlçedeki belediyeye ait otoparklar ise bayram süresince ücretsiz olacak.

 

Sezonu 11 Temmuz’da açan ve Bafralıların yoğun ilgisiyle karşılan Ali Kale Turistik Tesisleri ve Alparslan Türkeş parkı gibi sosyal tesisler ise bayramın ikini gününden itibaren hizmet vermeye devam edecek.

 

Bafra Belediyesi kurban bayramında çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla Kızılırmak seddesi mezbahane yanında bulunan alanda atık gömü çukuru oluşturarak, vatandaşların kurban atıklarını bu alanda imha etmeleri istendi.

 

Vatandaşlar Kurban bayramı süresince her türlü talep ve şikâyetlerini 0535 433 80 80 numaralı BİP ve WhatsApp hatlarının yanında 0362 543 23 20 numarası üzerinden de iletebilecekler.

 

Bafra’da protokol ve vatandaş bayramlaşması ise bayramın ikinci günü 11.00 – 12.00 arası Alparslan Türkeş Parkı sosyal tesislerinde yapılacak.

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, konuyla ilgili olarak gerçekleştirdiği açıklamada, “Paylaşımın ve sosyal dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı mübarek Kurban Bayramı’nı hemşehrilerimizin en huzurlu şekilde idrak etmeleri için tüm imkânlarımızı seferber etmiş bulunuyoruz.

 

Millet olmayı, kardeşliği, dayanışmayı, paylaşmayı, aynı ruh ve gönül ikliminde yaşamanın anlamını şüphesiz en çok bayram günlerinde hissederiz. Yardımlaşma ve dayanışmanın önem kazandığı bayramların birlik, beraberlik ve kardeşlik özelliklerini vurgulamak suretiyle, başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere değerli hemşehrilerimizin ve bayram nedeniyle Bafra’mızda bulunan misafirlerimizin mübarek kurban bayramını kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.” dedi

Okunma Sayısı : 1331

Dosyalar