EMLAK RAYİÇ DEĞERLERİ TAPU MÜDÜRLÜĞÜ İLE PAYLAŞILACAK

10.08.2021


Bafra Belediyesi tarafından verilen Emlak Rayiç Değeri Belgesi hizmeti, Bafra Belediye Başkanlığı ve Bafra Tapu Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle doğrudan Bafra Tapu Müdürlüğü’nden de alınabilecek.

Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Bafra Tapu Müdürü İsmail Karataş ile imzaladığımız protokol gereği; Belediyeye vadesi geçmiş borcu bulunmaması şartı ile Emlak Rayiç Değeri Belgesi, Tapu Müdürlüğü tarafından da vatandaşlara verilebilecek.

 

Yapılan protokolle, tapu müdürlükleri ve belediye birimlerindeki işlem yoğunluğunu azaltmak, işlem süreçlerini kısaltarak verimliliği artırmak ve sürekli kılmak, tapu ve belediye hizmetlerinin etkin, hızlı ve güvenli sunulması hedefleniyor.

 

Protokolün hayata geçmesiyle birlikte, hem Tapu Müdürlüğü’ndeki hem de Belediyede ki iş yoğunluğu azalarak işlem süresi kısalmış olacak.

 

Elektronik ortamda yapılabilecek işlemlerle personelin iş yükü azaltılarak, çalışan ve vatandaş memnuniyeti sağlanacak. Böylece tapu işlemlerinde tapu harcına esas olmak üzere talep edilen emlak beyan değerinin ilgililerince elde alınarak ibraz edilmesindeki zaman kaybı ortadan kaldırılarak, bu belgenin güvenli elektronik ortamdan temin edilmesi sağlanacak.

Okunma Sayısı : 1557

Resimler

Dosyalar