ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ İLE EĞİTİM PROTOKOLÜ İMZALANDI

12.01.2022


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ); Samsun’un Bafra, Tekkeköy ve Terme ilçelerinin protokol üyeleriyle, proje fikri üretme ve yazma sürecinin tüm aşamalarını kapsayan eğitim programlarının düzenlenmesine ilişkin bir dizi protokol imzaladı.

Rektörlükte gerçekleşen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, protokol metnini firma, kurum adına Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile birlikte imzaladı. 

 

İlgili kuruluşların belirlediği kişilere proje hazırlama eğitici eğitimi sertifika programı verilecek    

                                                                                                                                          

İmzalanan protokollerle ilçe milli eğitim kurumlarını da kapsayacak ilgili kuruluşlara OMÜ Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) tarafından proje hazırlama eğitici eğitimi sertifika programı verilecek. Eğitimler; “Proje nedir, proje türleri, proje fikri, mesleki ve kurumsal açıdan gerekliliği, proje koordinatörü kimdir, ortaklar ve iştirakciler, proje aşamaları, proje döngüsü yönetimi ve faydaları, mantıksal çerçevede proje, projenin hedef kitlesi, projenin adı, projenin uygulama yerleri, projenin amaçları, projenin hedefleri, faaliyet planı, projenin gerekçesi, sürdürülebilirlik, görünürlük faaliyetleri, proje bütçesinin hazırlanması, proje bütçesinin hazırlanması, proje yönetimi ve raporlama, projelere fon sağlayan kuruluşlar, proje fikri oluşturma ve geliştirme, örnek proje dosyası hazırlama” konularını kapsayacak.

 

Eğitimin ilk 3 modülü; uzaktan eğitim şeklinde (online)  4. modülü ise yüz yüze gerçekleştirilecek. Eğitime katılacak kişi sayısı kurum tarafından OMÜ’ye bildirilecek. Eğitim süresi ise 6 gün süreyle, toplamda 32 saatte gerçekleştirilecek.

 

Protokolün taşıdığı önemin altını çizen Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, ”İmzalanan eğitim programı protokolü ile Ondokuz Mayıs Üniversitesinin nitelikli insan kaynağı ve ülke sathındaki Ar-Ge gücünün Bafra’mıza böylesi geniş yelpazede yansıyacak olması bizler için önemli, Bafra Belediyesi olarak projenin paydaşı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi

 

İmzalanan protokolle Ondokuz Mayıs Üniversitesinin insan kaynağını, fiziki ve maddi imkânlarını ismi geçen ilçeler üzerinden toplumun hizmetine kullanmak hedefleniyor.

Okunma Sayısı : 922

Dosyalar