BAFRA BELEDİYESİ KARANTİNADAKİ VATANDAŞLARA DESTEĞİNİ EKSİLTMİYOR

17.02.2022


Bafra Belediyesi pandemi süreci ile birlikte başlattığı karantinadaki vatandaşlara sıcak yemek desteğine ara vermeden devam ediyor.

Başkan Kılıç’ın üzerinde hassasiyetle durduğu konulardan biri olan yemek dağıtımı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü koordinasyonu ile gerçekleştiriliyor.

 

 Bugüne kadar kimseyi yalnız ve çaresiz bırakmadık, bundan sonra da bırakmayız. Yine birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde bu günleri atlatacağız şeklinde düşüncelerini ifade eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Sosyal belediyecilik anlayışının değeri en çok bu gibi zamanlarda ortaya çıkıyor. İlçemizde karantina altında olan hemşerilerimize destek olmak ve onlara bu zor günlerinde yalnız olmadıklarını hissettirmek için daha önce de yaptığımız gibi tedavileri boyunca her gün üç çeşit sıcak yemeği ücretsiz olarak ikram etmeye devam ediyoruz.” dedi.

 

Başkan Kılıç, “Salgının ilk başından itibaren Bafra’da hiçbir insanımızı yalnız bırakmadık. Bundan sonra da bırakmayacağız. Görevli ekiplerimiz aşevimizde hazırlanan sıcak yemekleri talepler doğrultusunda 7 günlük karantina sürecinde olan hemşehrilerimze teslim ediyor” şeklinde konuştu.

 

Bafra Belediyesi ayrıca yemek pişirme imkânı bulunmayan yaşlı, kimsesiz, engelli, bakıma muhtaç vatandaşların evlerine sıcak yemek ulaştırılıyor ve karantina altında bulunan ailelere erzak kolisi de göndererek desteğini devam ettiriyor.

Okunma Sayısı : 877

Resimler

Dosyalar