BAŞKANIMIZIN 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18.03.2022


Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü mesajı

Milletimizin en büyük zaferlerinden olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, kahramanlıklarla dolu muhteşem tarihimizin de dönüm noktalarından biridir. İnancın, fedakârlığın ve azmin sembolü olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü büyük bir onur ve heyecanla idrak ediyoruz.

 

Çanakkale Savaşı bir vatan müdafaasıdır. Bir vatana sahip olmanın en büyük izzet olduğunu bilenlerin bu mücadelesini bütün yönleriyle anlamak ve gelecek nesillere anlatmak çok önemlidir. Şanlı ecdadımıza karşı mesuliyetlerimizin şuuruyla Çanakkale’nin hatırlattığı değerlerden, ortaya koyduğu manadan vazgeçmeyecek ve bu vatanı imanla sevmeye; aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, aynı şuur ve inançla, mukaddes emanetinizi daha yükseklere taşıma gayreti verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan,  vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 820

Resimler

Dosyalar