ENGELSİZ EMEKLER EL SANATLARI SERGİMİZE DAVETLİSİNİZ

10.05.2022


Bu kapsamda Engelli Koordinasyon Merkezi üyelerinin el emeği göz nuru birbirinden güzel çalışma ve ürünlerin yer aldığı sergi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’de açılıyor.

Bafra Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, engelli bireylerin sosyal aktivitelere katılımını sağlamak ve mesleki becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak üzere faaliyet göstermeye devam ediyor.

 

Bu kapsamda Engelli Koordinasyon Merkezi üyelerinin el emeği göz nuru birbirinden güzel çalışma ve ürünlerin yer aldığı sergi, 11 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’de açılıyor.

 

Engellilere yönelik olarak Halk Eğitim Merkezi koordinasyonu ile hayata geçirilen el sanatları kursunun ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

 

“Engelsiz Emekler El Sanatları Sergisi” Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamındaki gerçekleştirilecek sergi, ay sonuna kadar devam edecek.

 

Engelliler Haftası kapsamında hazırlanan sergide ziyaretçiler aynı zamanda el emeği ürünler arasından beğendiklerini satın alabilecek.

 

Bafra Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi'ndeki açılacak Engelsiz Emekler El Sanatları Sergisi'nde; Tığ işi ile yapılan çantalar, şallar, supla takımları, düzenleyici çeşitleri, Pul işi ile yapılan Seccade, Ranır takımları, Panç işi ile yapılan yatak odası takımları, Kanaviçe işi ile yapılan ranır takımlar, seccadeler, masa örtüleri, Bafra işi ile yapılan takım çeşitleri gibi ürünler yer alacak.

 

Bafra Belediyesi,10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında ayrıca Bağlama kursuna devam eden ve aralarında engelli kursiyerlerin de yer aldığı mini konser, Engelliler ile Bafraspor’lu eski futbolcuların mücadele edeceği halı saha futbol karşılaşması ve farklı dallarda aktif engelli bireylerinde yer alacağı çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Okunma Sayısı : 687

Resimler

Dosyalar