BAŞKANIMIZIN MALAZGİRT ZAFERİNİN 951.YILI VE ZAFER HAFTASI MESAJI

26.08.2022


Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın Malazgirt Zaferinin 951.Yılı ve Zafer Haftası mesajı

Anadolu'nun milletimiz için ebedi vatan olmasını sağlayan 1071 Malazgirt Zaferi'nin 951. yıldönümünü, büyük bir gururla, geçmişimize minnet ve şükranla yaşıyoruz.

 

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu, milletimizin artık değişmez ve vazgeçilmez yurdu olmuştur.

 

1071'de kazanılan büyük zaferden Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna kadar aziz milletimiz aynı şuur ve kararlılıkla bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşmıştır.

 

Bugün de yine aynı şuurla milletimiz vatanına sahip çıkmaktadır. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı değerlerle, hasletlerle birlik ve beraberlik içinde emin adımlarla geleceğe doğru ilerlemekteyiz.

 

Anadolu'nun anavatanımız haline gelişinin yolunu açan Malazgirt Zaferi'nin kazanıldığı ve bugünkü Türkiye'nin kuruluşunda önemli bir dönüm noktası olan Büyük Taarruzun zaferle sonuçlandığı Ağustos ayının son haftasını, Zafer Haftası olarak kutluyoruz.

 

1071'de kazandığımız Malazgirt Zaferi'nden bugüne kadar geçen süreçte, Anadolu'da kurduğumuz devletler ve verdiğimiz mücadeleyle, coğrafyamızı vatanımız haline getirdik. 26 Temmuz 1922'de başlayan ve 30 Ağustos'ta büyük bir zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da, en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının, yeniden geleceğine sahip çıkışının sembolü olmuştur.

 

Malazgirt Zaferimizin 951.Yılı ve Zafer Haftası vesilesiyle, Sultan Alparslan ve Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin tüm mensuplarını ve vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 820

Resimler

Dosyalar