BAŞKANIMIZIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

02.12.2022


Belediye Başkanımız Sayın Hamit KILIÇ'ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı:

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada engelliler ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına ve onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olsun.

 

Bütün engellerin sevgi, saygı, empati ve dayanışmayla aşılacağına inanıyorum. Bu bağlamda da engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olmaları için özveriyle çalışıyoruz.

 

Bafra Belediyesi olarak engellilere yönelik her alanda pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz.

 

Engelli insanlarımızın hayata katılımı konusunda yapılan çalışmalar, engelli kardeşlerimize karşı hassasiyetimizin bir göstergesidir. Bunu sadece görevimiz olduğu için değil, insana düşen bir sorumluluk olduğunu için de yapıyoruz. Nitekim ülkemiz genelindeki çalışmalar sonuçlarını veriyor. Spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş dünyasına her alanda engelli kardeşlerimizin elde ettiği başarıları gururla takip ediyoruz.

 

Onların azim ve kararlılıkları bizlere de ilham oluyor. Daha nice başarılarını görmeyi yürekten diliyorum. Sevgiyle birbirimize yaklaştıkça, hayattaki bir engeli daha ortadan kaldıracağız.

 

Yaşama sevinci ile hayata tutunan, azimle mücadele eden tüm engelli kardeşlerimizi sevgiyle, saygıyla kucaklıyor, engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisiyle tüm engelli kardeşlerimin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.

 

Hamit KILIÇ
Bafra Belediye Başkanı

Okunma Sayısı : 1574

Resimler

Dosyalar