BAFRA YİNE TEK YÜREK OLDU

07.02.2023


Kahramanmaraş’ta 7,7 şiddetinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen depremde Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Bafra’dan da yardım kampanyaları başlatıldı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 şiddetindeki depremde, bölgede arama ve kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Kötü hava koşulları vatandaşları ve ekipleri zorlarken deprem bölgelerine Türkiye’nin dört bir yanından yardımlar gitmeye başladı.

 

Çarşamba’ya Kadar Yardımlar Devam Edecek

Bafra Belediyesi tarafından Bafra Alpaslan Türkeş Parkı Sosyal Tesislerinde başlatılan yardım kampanyasında Bafra halkı, Battaniye, erzak, giysi, elektrikli soba gibi birçok ihtiyacın giderilmesinde tek yürek oluyor.  Yardımlar ise Çarşamba günü son bulacak.  Yardım kabuller ise gece geç saatlere kadar devam edecek.

 

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen ‘’Türkiye tek yürek, tek bilek halinde. Bafra halkımızın kadirşinaslığı, yardımseverliği için vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.  Bafra’da 3 noktada yardım faaliyetlerimiz devam ediyor” dedi

 

Belediye Olarak Deprem Bölgesindeyiz

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ise, ‘’ Başımız sağ olsun yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Büyük bir deprem yaşadık. Devletimiz büyük bir devlet gereken her şey yapılıyor bizler de elimizden geldiğince yapmaya çalışıyoruz. Sayın kaymakamımızın dediği gibi AFAD il müdürlük koordinatörlüğünde bizler üstümüze düşeni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz burada toplanan eşyaları AFAD il müdürlüğüne teslim edeceğiz.

 

Bafra Seferber Oldu

Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun sosyal medyamızdan paylaşır paylaşmaz insanlarımız sosyal tesislerimize akın ettiler. Bizler belediye olarak kendi imkânlarımızla malzeme aldık. Belediyemizin kendi araç gereçleriyle temin edilen bir aracımızı da yola çıkardık yine ihtiyaç olması halinde gerek kamyon gerekse greyder ne gerekiyor ise göndereceğiz.

 

Bu Milletçe Hepimizin Acısı

Bu milletçe hepimizin acısı elimizden gelen ne varsa yapacağız. İnşallah tekrar yaşamayız. Biz Bafra’dan Samsun’dan depremin yaralarını sarmak için, acılarımızı hafifletmek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Çarşamba gününe kadar topladığımız yardımları AFAD bölgesine ulaştırarak biz nebze olsun yaraları sarmaya çalışacağız’ dedi.

Okunma Sayısı : 677

Dosyalar