BAŞKAN KILIÇ, PERSONELLERİ İLE İFTARDA BULUŞTU

16.03.2024


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, mesai arkadaşları ve aileleri ile iftar programında bir araya geldi.

Bafra Davet ve Toplantı Merkezi’nde düzenlenen iftar programına Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, eşi Asuman Kılıç, başkan yardımcısı Şaban Hüryaşar, birim müdürleri, personeller ve aileleri katılım sağladı.

 

Ramazan’ın manevi iklimi içerisinde düzenlenen “Personel İftar Programı” öncesi konuşma yapan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Böylesi güzel ve kalabalık katılım ile bizleri bu akşam yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Öncelikle hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Cenab-ı Hakk tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul etsin. Bir dönemin sonuna geldik. 5 yıldan fazladır görev yapıyoruz. Bu süre içerisinde çok güzel hizmetler yaptık. Gerek merkez gerekse de kırsal mahallelerimizde herkese hizmet edip dokunmaya çalıştık. Bugün Bafra’da bizim bir başarımız varsa gerek proje gerek yapılan işler gerekse de günlük işler anlamında, her zaman dile getirdiğim gibi burada personellerimizin emeği vardır. Bütün personellerimizin yaptığı işleri görüyor ve biliyorum. Bu konuda gayretli ve özverili çalışmalarınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Başkan Kılıç, ilçede hayata geçirilen çalışmaları hakkında şu sözleri kullandı: “Projelerimizi, yaptığımız çalışmaları en iyi bilen sizlersiniz. Burada belediye binamız ile alakalı şunu söylemek istiyorum; Bafra Belediyesi kurumsal bir yapı kazandı. Hem çalışanlarımız hem de buraya gelen, hizmet alan vatandaşlarımız rahat etti. Bunun haricinde özellikle SASKİ ile işbirliği içinde çalışıp Bafra’nın bu dönemde 50 yıllık meselesi olan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon olmak üzere altyapı problemini çözdük. Allah’a şükürler olsun, bizim dönemimize nasip oldu ve biz buna vesile olduk. Çok büyük ve çok güzel bir hizmetti. Bunun haricinde yapılan birçok iş var. Bafra Belediyesi’nin kaynaklarını her zaman tasarruf ederek en verimli şekilde kullanmaya çalıştık. Bafra Belediyesi’nin kalitesini, hizmetini, ulaşılabilirliğini sizlerin sayesinde artırmaya çalıştık.”

 

“ÇALIŞANLARIMIZ HİÇBİR KONUDA MAĞDUR OLMASIN DİYE GAYRETLE ÇALIŞTIK”

 

Başkan Kılıç, “Memurlarımızın biz geldiğimizde %50’lerde olan sosyal denge tazminatını şu an %95’e çıkardık. Kadrolu işçilerimiz ile alakalı en son yaptığımız sözleşmede %65 yaptık. Söz verdik ve dedik ki temmuz ayındaki enflasyona göre gerekirse iyileştirme yapacağız. 2 yılda yapılan bir sözleşmeyi biz 1 yıl sonra 6 aya düşürdük. Şirket işçilerimiz ile ilgili düzenlemeye gittik. Özellikle 1 yılı doldurduktan sonra verdiğimiz vasıflarda iyileştirme yaptık. Sabit ücret ile ilgili bir artışımız oldu. Gerek yemek ücretlerinde gerek vasıflarda gerekse de sabit ücrette düzenlemeler yaptık. En çok dikkat ettiğimiz konu çalışma dengesi içerisinde belediyenin imkânlarını, kaynaklarını herkese adil bir şekilde dağıtmaktır. Hep dengeyi korumaya, adaletli olmaya çalıştık. Bizim çalışanlarımız hiçbir konuda mağdur olmasın diye gayretle çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.  

 

 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve eşi Asuman Kılıç, iftar programının bitiminde mesai arkadaşlarını ve kıymetli ailelerini çıkışta uğurladı.

Okunma Sayısı : 315

Dosyalar