ORTA ÖLÇEKLİ SANAYİ SİTESİ A BLOK’ ta SONA YAKLAŞIYOR

10.05.2024


Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç döneminin en önemli projelerinden biri olarak gösterilen ve ilçeye pek çok alanda kazanımlar sağlayacak Ölçekli Sanayi Sitesi Projesi’nin inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

İlçenin Aktekke Mahallesi sınırları içerisinde yer alan projenin A blok inşaatında sona yaklaşıldı.

Şu anda çatı panel yapımı işi ihalesine çıkılan A Blok’da, zemin betonu, otomatik kepenk ve kapılar ve duvar örme işlemlerinin ardından anahtar teslimatı yapılacak.

 

Birçok Belediye tarafından örnek gösterilen ve referans kabul edilen proje hakkında açıklamalarda bulunan Bafra belediye Başkanı Hamit Kılıç, “İlçemiz için büyük öneme sahip projemiz yükselmeye devam ediyor. Esnaflarımızın daha modern, sağlıklı ve iyi şartlarda çalışıp üretebilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah proje tamamlandığında ilçemizin sanayideki altyapısı da güçlenmiş olacak. İstihdam ve üretim de canlanacak. Orta Ölçekli Sanayi Projemizin A Blok kısmında çok yakında anahtar teslimi yapacağız. İlk etapta 20 iş yeri yapmaktayız. Proje tamamlandığında yaklaşık 500’e yakın iş yeri olacak ve buralarda 3 ile 4 bin arasında istihdam sağlanacak” ifadelerini kullandı.

 

Her bir dükkânın 400 m² kapalı, 240 m² açık alana sahip olacağı Bafra Orta Ölçekli Sitesi, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında başlatılan bölgenin ilki olma özelliği taşıyor. Proje ile ilçede dağınık bir şekilde faaliyet gösteren esnafları aynı çatı altında bir araya getirmek, seri ve bütünleşmiş üretimi canlı tutmak, istihdamı artırmak, üretim şartlarını ve çalışma koşullarını iyileştirmek hedefleniyor.

 

Proje tamamlandığında 500 Adet Sanayi Dükkânı, 40 Adet Ticari Amaçlı İş Yeri (kargo, showroom vb.), Akaryakıt İstasyonu, Otopark Alanları, Sosyal Alanlar, Sağlık Tesisi Alanı, Depolama Alanı, İdari ve Hizmet Binası, Anaokulu Alanı, Teknik ve Meslek Lisesi ilçeye kazandırılmış olacak. Bu sayede bölge ekonomisinin büyümesine, istihdam olanaklarının artmasına ve sanayi altyapısının güçlenmesine önemli derecede katkı sağlanmış olacak.

Okunma Sayısı : 185

Dosyalar