ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ'NİN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

10.05.2024


10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Bafra Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi ve Halk Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile engelli bireylerin el emeği göz nuru ürünlerinler görücüye çıkıyor.

Bafra Belediyesi Alparslan Türkeş Sosyal Tesisleri’nde 13 Mayıs 2024 Pazartesi Günü Saat 10.00’da açılışı yapılacak sergi 17 Mayıs Cuma gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Engelli bireyleri topluma kazandırmak, sosyal hayatta görünür kılmak ve çeşitli aktivitelerle mesleki becerilerini geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Engelsiz Koordinasyon Merkezi bünyesinde 4 yıldır devam eden kurslarda eğitim alan engelli bireyler sergi sayesinde birbirinden güzel ürünlerini sergileme imkânı elde ediyor.

 

Otizm ile Yaşayan Aileler Derneği’nin ürünlerinin de yer alacağı sergide ayrıca farklı etkinlikler de engelliler ve katılımcılarla buluşturulacak.

 

Ayrıca ziyaretçiler engelli bireylerin yapmış olduğu birçok ürünü satın alabilecek.

 

İlçede engelli bireylere yönelik çalışmaları ve projeleri ile takdir toplayan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, 13-17 Mayıs tarihleri arasında açılacak olan El Emeği ürünleri sergisi ile ilgili olarak şu sözleri kullandı; “Bafra’mızda bütün hemşehrilerimize elimizden gelen desteği vermeye gayret ediyoruz. Engelli kardeşlerimizde bizim bir parçamız. Onların bir şeylerle uğraştığını, meslek edindiklerini görmek bizleri çok mutlu ediyor. Bu doğrultuda engelli bireylerimizin el emeği, göz nuru büyük çabalar sonucu ortaya çıkarttıkları ürünlerinin sunulacağı sergiye tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.

Okunma Sayısı : 87

Resimler

Dosyalar