ZABITADAN FIRINLARA ´GRAMAJ´ DENETİMİ

22.05.2024


Bafra Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve kaliteli bir hizmet alması için denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Bafra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü vatandaşlardan gelen şikâyetler başta olmak üzere rutin denetimlerini ilçedeki fırınlarda sürdürdü.

 

İlçede hizmet veren 36 fırına yönelik Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde ekmeğin gramajı, fiyat tarifesi, un depoları, hamur ve ekmek imalatında kullanılan malzemelerin sağlığa uygunluğu temizlik kuralları çerçevesinde incelendi.

 

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’mızdaki denetimlerimiz aralıksız sürüyor. İlçe genelindeki fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerinin denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, işyerlerinde genel temizlik denetimi, üretimde kullanılan hammaddelerin uygunluğu ve ürünlerin gramajlarını kontrol ediyorlar. Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı hususunda kontroller yapılırken, eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulunup, vatandaşın sağlığını ön planda tutan ve kurallara uyan işletmelere teşekkür ediyoruz. Zabıta ekiplerimiz tarafından ilçe genelinde fırınlar ile pasta ve tatlı imalathanelerine yönelik denetimler devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Okunma Sayısı : 206

Resimler

Dosyalar